Haber

Van’da yoğun kar yağışı

Van’da yoğun kar yağışı

VAN – Van’da akşam saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi.

Van’da uzun bir aradan sonra yağan kar şehri beyaza bürüdü. Son günlerde mevsim normallerinin altına düşen soğuk, akşam saatlerinde yerini kar yağışına bıraktı. Kar yağışı kısa sürede kent merkezini beyaza boyarken, özellikle araçlar ilerlemekte güçlük çekti.

Meteoroloji 14’üncü Bölge Müdürlüğü, havanın bölge genelinde parçalı ve bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı kar yağışı beklendiğini belirterek, Van il merkezinde kar yağışının akşam saatlerinde artarak devam edeceği ve onun doğu ilçeleri. Meteoroloji, gece saatlerinde yer yer sis ve pus ile birlikte buzlanma ve don olayı konusunda uyarıda bulundu.

Bu yıl kar yağışının geç yağdığını belirten vatandaşlar, yağan karın uygun olduğunu söyledi. Kar yağışının geç ama yeterli olduğunu belirten Mehmet Emin Kayer isimli vatandaş, “Beklediğimiz buydu ama depremden dolayı zamansız mı geldi. Yeni deprem bölgesinden geliyorum. Bu kar yağışı deprem için olumsuz” dedi. ama bölgemiz için olumlu oldu.Elbette kar ülkemiz için, geleceğimiz için hayırlı olsun” dedi.

(ATL-MSA-Y)

haber-guzelyurt.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu