Teknoloji

Kaspersky yeni “Suricata for Incident Response and Threat Hunting” çevrimiçi siber güvenlik eğitimini başlattı

Kaspersky uzmanları tarafından geliştirilen yeni eğitim programı, en gelişmiş tehditleri algılamak ve engellemek için Suricata kurallarının nasıl yazılacağı ve uygulanacağı konusunda gerekli bilgileri sağlar.

Hızla gelişen tehdit ortamında işletmeler, kapsamlı bir güvenlik stratejisine sahip olmanın her zamankinden daha değerli olduğunun farkına varmalıdır. BT güvenlik uzmanlarının kurumsal ağda neler olup bittiğine dair net bir içgörü elde etmeleri için bir saldırı tespit sistemi (IDS) veya izinsiz girişi önleme sistemi (IPS) olarak işlev görebilen ağ güvenliği izleme (NSM) ve çevrimdışı paket yakalama (pcap). güvenlik perspektifi. açık kaynak algılama motoru olan Suricata gibi farklı bilgi akışlarıyla çalışabilmeleri gerekir.

“Suricata for Incident Response and Threat Hunting” (Suricata for Incident Response and Threat Hunting), Kaspersky Uzmanlık Eğitimi portföyündeki Suricata’da uzmanlaşmak için gerekli tüm becerileri kapsayan yeni bir eğitime karşılık gelir. Kurs, ağ protokolleri ve Suricata kurallarının yapısındaki temel bilgilerden bunların nasıl yazılacağına ilişkin daha gelişmiş özelliklere kadar birçok konuyu kapsar. Programa katılanlar, şüpheli trafiği analiz etmeyi ve yanlış pozitifleri belirlemeyi öğrenmenin yanı sıra saldırılara gerçek zamanlı olarak yanıt vermek için çerçevelerin nasıl kullanılacağına dair derin bir anlayış kazanacaklar. Kurs programı, teorik temellere ek olarak, katılımcılara gerçek tehditlere dayalı pratik vakalar da sunar.

 

Uygulamalı sanal laboratuvarlar

Eğitim, hem güvenlik politikalarını güçlendirmeyi amaçlayan şirketler hem de kariyerlerini tehdit avcılığında ilerletmek isteyen kişisel çalışanlar için büyük fayda sağlıyor.

İyi yapılandırılmış ekranlar ve uygulamalı sanal laboratuvarlar öğrenmeyi etkili hale getirirken isteğe bağlı format, öğrenmeye kendi hızlarında devam etmek isteyenler için harika bir fırsat sunar. Kaspersky Baş Güvenlik Araştırmacısı (GReAT) Tatyana Shishkova’nın rehberliğinde bilgilerini hızla uygulamaya koyan çalışanlar, kendilerini yüksek kaliteli tehdit avlama becerileriyle donatma şansına sahip olacaklar.

Kaspersky Baş Güvenlik Araştırmacısı (GReAT) Tatyana Şişkova, diyor: “Bu eğitimde Suricata ile ilgili tüm deneyimlerimizi bir araya getirmeye çalıştık. Böylece tehdit avlama becerilerini geliştirmek isteyenler için Suricata’yı etkin bir şekilde nasıl kullanabileceklerine dair en faydalı ipuçlarını ve önerileri sunduk. Kurallar ve kurallar nasıl yazılır? katılımcılarla birlikte ağ trafiğini adım adım analiz ediyoruz.” Bunun, dinleyicilerimizin sürekli gelişen tehdit ortamının bir adım önünde kalmasına yardımcı olacağını umuyoruz.” 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

pazarlarajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu