Haber

Fenerbahçe’nin iptal edilen golü öncesi faul var mı? Futbol yorumcuları maçın hakemine verdi

Galatasaray’ın puan kaybettiği haftada İstanbulspor ile berabere kalan Fenerbahçe, sarı-kırmızılılarla aradaki puan farkını eritme fırsatını kaçırdı. Fenerbahçe’nin maçın 5. dakikasında iptal ettiği gol çok konuşuldu.

YANLIŞ KARAR ÜZERİNDE KABUL ETTİLER

Karşılaşmanın 5. dakikasında Attila Szalai’nin filelere gönderdiği top, Joao Pedro’nun İstanbulspor kalecisine faul yaptığı gerekçesiyle geçersiz sayıldı. beIN Sports’ta durumu değerlendiren hakem yorumcuları, hakem Kadir Sağlam’ın net gol yemediği konusunda hemfikir.

“BU BİR MÜCADELEDİR”

Pozisyonun daha değerli olmasını sağlayan Deniz Çoban, “Top filelere gitmeden önce hakem düdüğünü çalıyor. Soluk beklemeden düdük çaldı. Düdük neden değerli. Düdük toptan önce çalınırsa.” fileye girer VAR devreye giremez Hakem çapraz yaparak kendine çok güvenir Top Fenerbahçe oyuncusuna daha yakındır Fenerbahçe oyuncusu kalecinin doğru ile topa uçtuğunu görünce durur iyi niyetle hareket eder , kaleciye gerçekten rastgele bir atak yapıyor, öylece bekliyor.Kalecinin çok gerisinden Fenerbahçeli oyuncuya daha yakın bir topa uçarak geliyor.Pedro hiçbir hareket, müdahale, darbe yapmadan topa yumruk atıyor.Pedro küçülüyor Kaleci gelip topa çarpıyor. Pedro Bu bir çarpışma.

“UYUŞMAZLIK, AÇIK VE AÇIK BİR HEDEF”

Pedro kalecinin yanında topa hücum etmiyor. Aksine kendisine daha yakın olan bir topa kalecinin geldiğini görüp kalecinin sağlığını düşünerek herhangi bir atılım yapmıyor. Kaleci gelip Pedro’ya vuruyor. Szalai serbest kalan topa vurur ve gol atar. Tartışmasız, açık ve net bir hedef. Burada futbol faulü değil golü bekler. Pedro’nun hangi hamlesi faul bulmuş görünüyor. Kalecinin ceza sahası içinde dokunulmazlığı olduğuna dair bir şehir efsanesi var. Kalecilerin oyunculardan farkı yok. Hatta oyunculara karşı bir üstünlükleri var, ellerini kollarını kullanabiliyorlar. Kural kitabında ne geçmişte ne de bugün ‘kaleci dokunulmazdır’ diye bir kural yok” dedi.

“YANLIŞ KARAR”

Seçim Demirel, “Sahanın her yerinde pozisyon almak her oyuncunun hakkı. Burada faul beklentisi varsa Fenerbahçelinin bir şey yapmadığını görüyoruz. Kaleci gelip Fenerbahçeliye vuruyor. Faul kararı yanlış. Gol kararı yanlış olur.Yanlış karar.” söz konusu.

“ÇOK NET BİR HEDEF VERİLMESİ GEREKİYORDU”

Bülent Yıldırım, “Kaleci Alp Arda risk aldı, çıktı topa vurdu. Vücudu geldi ve Pedro’ya vurdu. Futbol oyununun kurallarında faul olarak nitelendirilebilecek bir unsur yok. fahiş, maçın gidişatını değiştiren hakem hatası. Çok önemli bir hata. Maalesef bu pozisyon çok net puanlanmalıydı.” şeklinde konuştu.

Resim: beIN Sports
Resim: beIN Sports
Resim: beIN Sports
Resim: beIN Sports
Resim: beIN Sports
Resim: beIN Sports

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu