Haber

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kurtulmuş, Mescid-i Aksa İmam Hatibi Sabri’yi kabul etti

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kurtulmuş, Mescid-i Aksa İmam Hatibi Sabri’yi kabul etti

ANKARA – AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Mescid-i Aksa İmam Hatiplerinden Şeyh İkrime Sabri’yi kabul etti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, AK Parti Genel Merkezi’nde Mescid-i Aksa İmam Hatibi Pir İkrime Sabri’yi kabul etti. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, ziyaretten memnun kaldıklarını söyledi. Cumhurbaşkanlığı Genel Seçimlerini dünyanın takip ettiğini belirten Kurtulmuş, “Türkiye karşıtı çevrelerin Cumhurbaşkanımıza yönelik saldırılarının alenen yapıldığı bir seçim oldu. Dünyadaki birçok gazetenin dergi kapaklarında düşmanları PKK, PYD ve FETÖ’nün tüm açık unsurlarını devreye sokarak Erdoğan karşıtı cepheyi seferber ettikleri ve onlara destek olmaya çalıştıkları da çok açıktır. Anadolu hikmeti dediğimiz bir hikmet vardır Neyin ne olduğunu çok iyi bilir Büyük bir katılım oranıyla demokrasiye sahip çıktı Türkiye’nin geleceğine sahip çıktı Cumhurbaşkanımızın yeniden seçilmesine milletimiz vesile oldu Bu büyük bir zaferdi Türk demokrasisi için, Türkiye’nin büyük vizyonlarının halk nezdinde tescillendiği, Türkiye Asrının tescillendiği bir seçimdi.Seçim kampanyamız ‘Dışarıdan takip ediliyoruz ama takip ediliyoruz’ diyorduk başından beri. Türkiye’yi seven masum mazlum Filistin halkı başta olmak üzere dünyanın her yerinden mazlum milletler tarafından da takip ediliyor. ‘İslam aleminin dışındaki mazlumlar da takip ediyor, sonucu merakla bekleniyor’ diyorduk. Bunun ne kadar doğru olduğu, seçimden sonra tüm dünyada yapılan kutlamalarla bir kez daha teyit edildi” dedi.

Kudüs Müftüsü Şeyh İkrime Sabri’yi partimize ziyaret etmenin bizim için son derece onurlu bir vesile olduğunu belirten Kurtulmuş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Filistin davasını onun vücudunda görüyoruz, Filistin davasının ağırlığının nasıl omuzlarına bindiğine bizzat şahit oluyoruz. Türk milleti ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde, AK Parti olarak Kudüs davasından, Filistin davasından asla vazgeçmeyeceğiz, mazlum kardeşlerimizin asla vazgeçmeyeceğini, İsrail’in haklarını korumak için elimizden geleni yapacağımızı arz ederim. bugüne kadar yaptığımız gibi 220’den fazla masum Filistinli şehit edilmiştir.Bu uluslararası hukuk açısından kabul edilebilir bir durum değildir.Mescid-i Aksa’nın ve Mescid-i Aksa’nın kutsallığının korunması konusundaki hassasiyeti bir kez daha ifade etmek isterim. uluslararası hukuk tarafından güvence altına alınan jenerik statüsünün korunması. İsrail hükümetindeki bazı çok ırkçı ve Müslüman karşıtı bakanların Mescidi bastığını kabul etmemiz mümkün değil.”

Mescid-i Aksa İmam Hatibi Pir İkrime Sabri, cumhurbaşkanlığı seçimlerinin İslam aleminin başarısı olduğuna vurgu yaparak, Türkiye’nin Kudüs konusundaki tavrının değişmediğini vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu