Haber

‘Ürdün’de askerler Biden için öldü’ diyen Beyaz Saray sözcüsüne tepkiler

Beyaz Saray Sözcüsü Karine Jean-Pierre’in Ürdün’de öldürülen ABD askerlerinin Washington yönetimi adına savaştığı yönündeki sözleri büyük tepki çekti.

Newsweek dergisinin haberine göre Beyaz Saray Sözcüsü Karine Jean-Pierre, MSNBC televizyonuna yaptığı açıklamada şunları söyledi: “ Üç cesur insanı kaybeden ailelere en derin ve en içten başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz. Onlar askerlerdi, her zaman Amerika Birleşik Devletleri halkının yönetimi adına savaşan cesur adamlardı. Bunun çok daha önemli olduğu aşikar“ifadesini kullandı.

Florida Valisi ve eski başkan adayı Ron DeSantis’in Basın Sözcüsü Jeremy Redfern, Karine Jean-Pierre’in sözlerine şu şekilde yorum yaptı: ” iğrenç” buldu.

Redfern, “ Bu anlamsız sohbet üzerine pek çok şey söylenebilir. Ancak tüm askerlerin mevcut yönetim için savaştığı fikri, Columbia Bölgesi’ndeki (Washington, DC) egemen sınıfın en büyük sorunudur.“dedi.

Muhafazakar medya şirketi Proud Elephant, Jean-Pierre’in ‘halk’ kelimesini kullanmasını eleştirdi ve ölen askerlere saygı gösterilmesini talep etti.

Şirketin basın açıklamasında, ” Bu Karine Jean-Pierre için bile alçakça bir davranış.” yer aldı.

Şu anda ABD Senatosunda Cumhuriyetçi Partiyi temsil ediyor Güney Carolina Senatörü Lindsey GrahamÖnceki gün yaptığı konuşmada, Ürdün-Suriye sınırındaki ABD üssüne düzenlenen saldırıda ölen askerlerin intikamını almak için Beyaz Saray’ı “İran topraklarındaki önemli hedefleri vurmaya” davet etmişti.

ABD’li ünlü televizyon sunucusu Tucker Carlson, İran’ın bombalanması çağrısında bulunan Senatör Graham’ı ‘akıl hastası’ olarak nitelendirdi.

honazajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu