Ekonomi

Temsa İş Makinaları’nın adı değişti

2014 yılında Temsa İş Makinaları’nın yüzde 49’unu satın alan ve 2019’da yüzde 90’a çıkaran Marubeni Corporation, 2023 Şubat ayının prestijiyle hisse bölünme sürecini tamamlayarak şirketteki payını yüzde 100’e çıkardı.

Hisse süresinin tamamlanmasının ardından Temsa İş Makinaları, ticari unvanını Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş. olarak değiştirmiştir. olarak değiştirildi.

Komatsu, Volvo Trucks, Dieci, Crown, Komatsu Joy ve Montabert markalarının distribütörlüğünü yapan firma, Platinum Use markası altında iş makinaları ve forklift kiralama ve 2. el alım satım hizmeti de veriyor.

İlk olarak 1983 yılında Komatsu distribütörlüğü ile faaliyetlerine başlayan şirketi, 2010 yılında İtalyan teleskopik yükleyici üreticisi Dieci, 2017 yılında dünyanın lider ağır ticari araç markası Volvo Trucks, ABD merkezli forklift ve depo ekipmanları markası izledi. Crown ve son olarak 2022 yılında yerüstü madeni makinaları Komatsu Joy ve Montabert kırıcılarının distribütörlüğünü üstlenerek faaliyet alanını genişletmiştir.

İstanbul Genel Müdürlüğü, Gebze ve Ankara’daki teknik merkezleri, Hadımköy’deki Volvo Trucks Center ve Adana’daki kova ve ataşman üretim merkezleri ile toplam 5 noktada 240 çalışanı ile hizmet veren şirketin ayrıca Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan’da 50 yetkili satıcı. ve hizmet noktası.

1858 yılında kurulan Japonya merkezli Marubeni Corporation, 68 ülkede 136 şubeye ve 453 konsolide şirkette 45.000’den fazla çalışana sahiptir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu