Teknoloji

TCL, SID 2024’te İlk Üç Katlanabilir Telefonunu Sundu!

TCL CSOT (TCL China Star Optoelectronics Technology), Society for Information Display (SID) 2024 fuarında dünyanın ilk işlevsel üç katlanabilir telefonunu tanıttı. Şirketin 2019’da benzer bir tasarımın çalışmayan bir prototipini göstermesinden beş yıl sonra geldi.

TCL İşlevsel Üç Kez Katlanabilir Telefonun Özellikleri

Telefon, tamamen açıldığında tablet benzeri bir deneyim sunan 7,85 inçlik bir ekranı ortaya çıkarmak için açılan “Serbest tip” üç katlanabilir bir ekran kullanıyor. Panel düzleştirildiğinde tipik bir tablet en boy oranına sahip ve hem “G” hem de “Z” şekilli konfigürasyonlara izin veren benzersiz bir katlama mekanizmasını destekliyor. Üç katlanabilir telefonların önceki yinelemeleri aşırı kalınlıkla mücadele etmişti. TCL, sadece 427 mikron kalınlığındaki modeliyle bu endişeyi gidermiş görünüyor.

TCL İşlevsel Üç Kez Katlanabilir Telefonun Özellikleri

Telefon ayrıca TCL’nin Panel Altında Sensör (SUP) olarak adlandırdığı ve ekranın altına yerleştirilen sensörler aracılığıyla 3D yüz tanıma, mobil ödemeler ve cihaz kilidinin açılmasını sağlayan bir tasarıma sahip. Özellikle, hem normal ekran alanı hem de SUP bölgesi, tek tip bir görsel deneyim için 420PPI’lık tutarlı bir piksel yoğunluğunu koruyor.

Panel ayrıca, cihazın yenileme hızını 1Hz ile 120Hz arasında ayarlamasına ve düşük güç tüketimine olanak tanıyan LTPO teknolojisi gibi modern teknolojilere de sahip. TCL, ekranın uzun ömürlü olacak şekilde üretildiğini iddia ederken dayanıklılık da bir başka odak noktası.

TCL’nin bu üç katlanabilir telefonu ticarileştirme planları belirsizliğini koruyor. Huawei gibi devlerin benzer cihazlar üzerinde çalıştığına dair söylentiler olduğunu belirtmek gerekir. Söylentiler, Huawei’nin bu yıl içinde 10 inç ekranlı üç katlı bir telefon piyasaya sürebileceği yönünde.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu