Haber

Soykırım suçuna karışan Türk vatandaşı siyonistler için kanun teklifi! Süreç başladı

  • Haber7 – ÖZEL

HÜDA PAR Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Zekeriya Yapıcıoğlu, Türk Ceza Kanunu ve Türk Vatandaşlığı Kanununda değişiklik yapılmasına dair kanun teklifini TBMM Başkanlığına sundu. Teklif, çifte vatandaşların soykırım ve insanlık suçlarına karışması halinde vatandaşlıktan çıkarılmaları, mal varlıklarının dondurularak yeni aile fonuna aktarılması ve ağırlaştırılmış müebbet almalarını öngörüyor.

SOYKIRIMA KATILAN TÜRK VATANDAŞLARINA AĞIR YAPTIRIMLAR GETİRİLECEK

HÜDA PAR Sözcüsü ve Batman Milletvekili Serkan Ramanlı, Filistin’deki soykırıma tepki gösteren vatandaşların da takip ettiği kanun teklifiyle ilgili Haber7’ye önemli açıklamalarda bulundu.

Kanun teklifinde soykırım suçu işleyenlere yönelik 2 önemli hedefin olduğunu belirten Serkan Ramanlı, şu ifadelerde bulundu:

“Kanun teklifi ile başlıca iki amacımız var. Birincisi soykırım suçu işleyenler hakkında TBMM kararı ile de soruşturma açılmasının önünü açmak, diğeri siyonistlerin saflarında askerlik yapanların vatandaşlığını kaybettirmek. Mevcut kanuna göre; Adalet Bakanı’nın talep etmesi halinde savcılar harekete geçebiliyor.

Normalde kanunlarımızda insanlık suçu işleyenler için cezai yaptırımların yeri var ama soruşturma açılması, yargılama yapılması hükümet adına adalet bakanının talebine bağlı olduğu için ülkemizde Netanyahu ve çetesi aleyhine yargı harekete geçemiyor.”

SOYKIRIMA KATILANLAR, İNSANLIK DEĞERLERİMİZİN BOZULMASINA SEBEP OLUR

Katliamlara katılanların Türkiye’ye ve topluma da bir faydası olamayacağını vurgulayan Serkan Ramanlı, “Her şeyden önce insanlık değerlerinin bozulmasına sebep olurlar. İnsanlık vicdanı bu vahşeti kaldıramayacak boyuttadır. Gazze katliamı, insanlık davası haline geldi. Filistinlilere saldıranlar, Gazze’de masum sivillere karşı saldırı düzenleyen siyonistler, insanlıkla savaşıyor. İnsanlık düşmanlarının en büyük zararı, insanlığın içini boşaltmaları, birer canavara dönüşmek ve dönüştürmektedir.” dedi.

SİYONİST PROPAGANDA YAPANLAR İÇİN DE EKLEME YAPILABİLİR

Son günlerde Siyonist İsrail’i ve katliamlarını destekleyen, masum Filistinlileri hedef alan propagandalar için de kanun teklifine bir madde eklenebileceğini kaydeden Ramanlı, “Propaganda yapanlar için özel bir madde yok ama böyle bir maddenin teklife eklenmesi mümkündür. Çünkü özellikle yakın zamanda buna benzer bazı açıklamalar, sosyal medyanın gündemine geliyor. Toplumun vicdanı ciddi şekilde yara alıyor. Bazı insanların katliamı, soykırımı meşrulaştırmaya çalışması gerçekten kabul edilebilir değil.” ifadelerinde bulundu.

SOSYAL MEDYADA SERT TEPKİ: ÜLKEMDE SİYONİST İSTEMİYORUM!

Sosyal medya platformu X’te Türkiye’de siyonist propaganda yapanlara tepki gösteren vatandaşlar, dün “#ülkemdesiyonististemiyorum” etiketi açmıştı. On binlerce paylaşımın yapıldığı etiket Türkiye gündeminde üst sıralara yükselmişti.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu