Yaşam

Show TV Avukatları Harekete Geçti: RTÜK’ün Kızılcık Şerbetini Durdurmasına İtiraz!

Show TV’nin sevilen dizisi Kızılcık Şerbeti’nde sular durmuyor. Barış Kılıç, Evrim Alasya ve Sıla Türkoğlu gibi isimlerin rol aldığı yapım RTÜK tarafından cezalandırılmıştı. Nursema’nın düğün gecesi zorla evlendirilip pencereden aşağı atıldığı sahne çok ses getirmişti. Bu görüntüler nedeniyle Kızılcık Şerbeti’ne 5 hafta ara veren RTÜK’ün kararı temyiz edildi.

Kızılcık Şerbeti dizisi oyuncu kadrosu ve konusu ile yayınlanmaya başladığı ilk günden itibaren yoğun ilgi görmektedir.

Yayına başladığı günden itibaren eleştiri nesnesi haline gelen yapım, ilk bölümden itibaren ekranları kasıp kavuruyor.

Kimileri tarafından maneviyat ve ahlak ilkelerine aykırı olduğu iddia edilen Kızılcık Şerbeti’nde geçtiğimiz hafta büyük tartışma yaratan sahneler gündem olmuştu.

Kalbi başkasının kalbinde olan Nursema karakterinin, ailesinin tanımadığı bir adamla zorla evlendirilmesinin ardından dikkat çekmek istemediği için camdan atıldığı sahne sosyal medyada olay oldu. medya.

Bir kesimin görüşüne göre ülkemizde yaşanan acı gerçekler karşısında bu sahneler ne yazık ki gözümüze çarpıyor.

RTÜK, Kızılcık Şerbeti dizisinde kadına şiddet ve zorla evlendirme sahnelerini de kaçırmadı. RTÜK’ten yapımı adeta cezalandıran 5 hafta uzaklaştırma ve 1.5 milyon TL para cezası aldı.

Sosyal medyayı sallayan bu kararın ardından Show TV’nin avukatları devreye girdi. Gazeteci Birsen Altuntaş’ın haberine göre avukatlar, 3 Nisan sabahı mahkemeye itirazda bulundu.

Etkisi devam eden 2 dakikalık sahnenin yer aldığı Kızılcık Şerbeti dizisi hakkında henüz karar verilmedi. Merakla beklenen bu kararın 7 Nisan Cuma günü verilmesi bekleniyor.

Avukatların yaptığı itiraz kabul edilirse dizi cuma akşamı seyirci karşısına çıkacak. Ancak karar reddedilirse Kızılcık Şerbeti 5 hafta süreyle yayınlanmayacaktır.

Kızılcık Şerbeti; 7, 14, 21, 28 Nisan ve 5 Mayıs tarihlerinde yayınlanmaması halinde RTÜK tarafından gönderilen belgeseller aynı saat diliminde Show TV’de yayınlanacak. Televizyon tarihinde ilk kez böyle bir durum yaşanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu