Haber

Lider Erdoğan’dan son dakika açıklamaları

Erdoğan’ın açıklamalarından önemli satır başları:

Akdeniz’in incisi, ülkemizin turizm başkenti, tarımın, sanayinin, diplomasinin lokomotifi Antalya’da sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bağlılığınız ve sevginiz için her birinize teşekkür ediyorum. Aramızdaki bu dayanışmayı Allah’tan niyaz ediyorum. Antalya’yı özledik, ilçe belediye başkan adaylarımızı sizlere emanet etmek için bugün buradayız.

HİÇBİR ZAMAN KOLAYI SEÇENLERDEN OLMADIK

Daha önce büyükşehir belediye başkan adayımız Hakan Tütüncü’yü açıklamıştık. İlçe adaylarımızın kararlılığıyla artık tam saha pres yaparak çalışacağımız bir döneme giriyoruz. Bildiğiniz gibi biz belediyelerde yaptığımız eylemlerle milletten ilk onayı almış bir ekibiz. Bundan 30 yıl önce yerel yönetimlerde ilk göreve geldiğimizde, karşılaştığımız engellere, zorluklara, haksızlıklara rağmen şehirlerimize hizmet etme aşkıyla çalıştık. Millete hizmet yolunda bahane aramadık. Bahanelere tutunmadık. Hiçbir zaman kolay yolu seçenlerden olmadık. Belediyemizin kaynaklarını en gerçek, aktif ve hakkaniyetli şekilde kullanarak vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm ürettik. Bir önceki seçimde iktidara gelen CHP zihniyetinin ideolojik esareti altında tüm umudunu kaybetmiş şehirlerimizi çok kısa sürede yaşanabilir hale getirdik.

Hizmet ve çalışma politikamızla tanışan başta İstanbul ve Ankara olmak üzere şehirlerimiz çeyrek asırdır altın çağını yaşadı. Şehirlerimiz ulaşımdan çevreye, sosyal belediyecilikten altyapı ve üst yapıya kadar her alanda resmen gelişmiş durumda. Yerel yönetimlerde daha önce görülmemiş hizmetleri vatandaşlarımıza sunduk. Biz de böyle bir anlayışla illerimize hizmet ettik, hemşehrilerimizin her an yanında olduk. Şehirlerimizin nüfusu arttıkça, kentleşme arttıkça halkımızın belediyelerden beklentileri de değişti, çeşitlendi ve arttı. Belediyeleri sadece vatandaşların çöplerini toplayan, yol yapan, park yapan, toplu ulaşım hizmeti veren bir konumdan çok daha geniş misyonlar yürüten bir konuma yükselttik.

AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak değişen ve çeşitlenen bu beklenti sepetini karşılamaya çalışıyoruz. Aşık Yunus’un özetle ifadesiyle; Biz sevdik ve aşık olduk. Sevildik ve sevildik. Biz hep yeniden doğarız, kim bıkabilir bizden? Aziz milletimize daha iyi hizmet verebilmek için sadece ekiplerimizi değil, belediyecilik vizyonumuzu da yeniledik, geliştirdik ve neredeyse mükemmelleştirdik. Bu anlayışla yerel yönetimlerdeki 30 yıllık güçlü tecrübemizi, 21 yılı aşkın iktidar tecrübemizle birleştirdik.

İSTANBUL YIKILDI, ANKARA YIKILDI

Şehirlerimizi Türkiye Yüzyılı vizyonumuza hazırlayacak kapsamlı bir yol haritası ortaya koyduk. Türk Asrının şehirleri için gerçek belediyecilik temasıyla bunu 30 Ocak’ta Ankara’da seçim beyannamemiz olarak kamuoyuyla paylaştık. Amacımız, özellikle muhalefet iktidarında durumu giderek kötüleşen şehirlerimizi, bir an önce içine düştüğü girdaptan çıkarıp, hak ettikleri yüksek standartlarda hizmet sunmaktır. İstanbul perişan oldu. Ankara perişan oldu. İzmir gerçekten berbat. Antalya tamamen yerle bir oldu. CHP zihniyetinin elinde her geçen gün irtifa kaybeden şehirlerimizi artık gerçek belediyecilik anlayışıyla buluşturmakta kararlıyız.

SOSYAL YÜKSEK BELEDİYE HİZMETLERİ SUNACAĞIZ

Bakın burada Türkiye genelindeki tüm belediyelerde uygulayacağımız politikaların temel unsurlarını kısaca hatırlatmak istiyorum. Yeni dönemde ülkemizin dört bir yanında afetlere karşı güçlü, dayanıklı ve dayanıklı yerleşim yerleri inşa edeceğiz. Şehirlerimizi iklim değişikliğine uyumlu hale getirecek yatırımlara öncelik vereceğiz. Akıllı uygulamalara ve yeni nesil dijital teknolojilere uyumlu altyapılar kuracağız. Başta gençler, çocuklar, yaşlılar, engelliler ve kadınlar olmak üzere tüm toplumsal kesimlere duyarlı ve kapsayıcılığı yüksek sosyal belediyecilik hizmetleri sunacağız.

habercungus.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu