Teknoloji

Kış için 100 yılın en sıcak günü: Bu ülke kışın ortasında yazı yaşıyor

Arjantin’in başkenti Buenos Aires, yıllardır ilk kez başkent genelinde sıcaklıkların 30 santigrat derecenin üzerine çıkmasıyla bu Ağustos’a sıcak bir başlangıç ​​yaptı. Şu anda Arjantin’de kış olduğunu söylesek, bunun ne kadar garip olduğunu anlayacaksınız.

Daha sonra sıcaklıklar tekrar düştü ve SMN’nin web sitesine göre Buenos Aires’in 15 santigrat dereceye ulaşması bekleniyor. Bu sıcaklık, Arjantin’de yılın bu zamanı için ortalama aralıkta.

Tahminlere göre Buenos Aires’te sıcaklığın önümüzdeki hafta 30 dereceye yükselmesi beklenmiyor. Ama şimdi bütün ülke sıcaktan kurtulmuş olmayacak. Arjantin’in kuzey bölgesi hala sıcak olacak. Yerel bir meteorolog, NBC News’e sıcaklığın önümüzdeki birkaç gün boyunca neredeyse her gün 30 santigrat dereceyi geçmesinin beklendiğini söyledi.

Temmuz tüm dünyada oldukça sıcak geçti. Kâr amacı gütmeyen bilim kuruluşu Climate Central tarafından bu hafta yayınlanan bir rapor, dünyanın yaklaşık %80’inin iklim değişikliğinin neden olduğu ortalamanın üzerinde sıcaklıklar yaşadığını gösterdi. Ve bu yıl birkaç endişe verici rekor var. Mayıs ayında Vietnam’da kaydedilen en yüksek sıcaklık. Temmuz ayının başında, gezegende kaydedilen en sıcak günlerden biri yaşandı. Daha fazla sıcaklık kaydı da yolda olabilir.

savurhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
evden eve nakliyat firmaları
Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu