Haber

İspanya’da batan göçmen teknesinden çıkan bebeğin cesedi İspanya’da kıyıya vurdu.

İspanya’da 3 ay önce batan düzensiz göçmen teknesinde 8 aylık bebeğin cesedinin karaya vurduğu bildirildi.

İspanyol Jandarma Komutanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, 11 Temmuz’da ülkenin doğusundaki Tarragona kentine bağlı Roba de Bera sahiline bir bebek cesedinin vurduğu belirtildi.

Açıklamada, cesedin yaklaşık 3 ay önce batan düzensiz göçmen teknesindeki bebekle ilgili olduğu belirtildi.

Cezayir’in Çerçel kasabası kıyılarından 21 Mart’ta yola çıkan ve içinde düzensiz 15 göçmeni taşıyan teknenin 6 Nisan’da İspanya’nın doğusundaki Balear Adaları açıklarında battığı bilgisi verilen açıklamada, olayda hayatta kalan olmadığı belirtildi.

Sadece 8 ceset bulunduğu belirtilen açıklamada, cesetlerden birinin Tarragona’da kıyıya vuran 8 aylık bebeğin annesine ait olduğu ve kesin sonuca DNA testinin ardından ulaşıldığı belirtildi.

Tarragona’da meydana gelen olayda, üzerinde can yeleği bulunan 8 aylık bebek cesedinin önce oyuncak bebek olduğu düşünüldü.

Batan teknede bebeğin anne ve babasının hayatını kaybettiği açıklandı.

İspanya’da sivil toplum kuruluşu “Caminando Fronteras” (Walking Borders), 2023’ün ilk 6 ayında çoğunluğu Kanarya Adaları güzergahında olmak üzere toplam 951 düzensiz göçmenin Kuzey Afrika kıyılarından İspanya’ya gelmeye çalıştıklarını ve yolda teknenin batması sonucu boğulduklarını bildirdi. Açlık ve susuzluktan öldüğünü de açıkladı.

haberbeytussebap.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu