Haber

Gençler tavsiye etti, Erdoğan, İngiltere’deki yasayla ilgili ‘çalışalım’ talimatı verdi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü ve Çevre Haftası Programı” kapsamında Vahdettin Köşkü’nde milli sporcular ve birçok farklı ülkeden çocuk ve gençlerle bir araya geldi.

Tütün ürünlerinin toplum sağlığına zararları ve yarattığı çevresel kirlilik konusunda gençlerle sohbet eden Erdoğan, düşünce ve dileklerini de dinledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemizde her yıl 85 bin insanımızı tütün canavarına kurban veriyoruz” dedi. 

İNGİLTERE’DEKİ YÜRÜRLÜĞE GİREN YASAYLA İLGİLİ “ÇALIŞALIM’ TALİMATI VERDİ!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tütün ürünlerine karşı en etkili, en kararlı mücadeleyi yürüten hükümetler, bizim hükümetlerimizdir.” şeklinde konuşarak sigara bağımlılığıyla mücadele kapsamında önemli mesajlar verdi.

15 yaşındaki İngiliz genç Edward Smith ise Birleşik Krallık’ta geçtiğimiz günlerde yürürlüğe giren ve 2009 yılı sonrasında doğan kişilerin sigara ve elektronik sigaraya yasal olarak ulaşmasının yasaklandığı yasayı anlattı.

Smith konuşmasında, tütün temelli hastalıkların bu yasayla azalabileceğini düşündüğünü aktardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise, “Ne zaman böyle bir yasal çalışmayı yaptıklarını öğrenebilirsek; gerekirse Birleşik Krallık ile irtibat kurarız” dedi.

Müşerref Pervin Tuba Durgut ise konuyla ilgili olarak, “Bu yasayı adapte ederiz İnşallah efendim. 2009’dan sonra doğan çocuklar artık sigarayı ya da herhangi bir tütün ürününü alamayacak, çocukları korumak adına çok güzel bir kanun, biz bu konuyu çalışalım Sayın Cumhurbaşkanım” dedi.

Erdoğan ise, “Çalışalım” şeklinde yanıt verdi.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu