Haber

Geleceğin şampiyonları Osmangazi’de yetişiyor

Osmangazi Belediyesi’nin yaz spor okullarında düzenlediği ücretsiz kurslarda eğitim gören minik öğrenciler katılım belgelerini aldı.

Osmangazi Belediyesi, 75 tesisinde spora ve sporculara takviye vermeye devam ediyor. Osmangazi Belediyesi bugüne kadar 34 branşta 208 milli sporcu kazandırdı. 4 bin 759 lisanslı sporcuya sahip olan Osmangazi Belediyesi, bugüne kadar 1 Olimpiyat, 3 Dünya, 76 Avrupa, 73 Balkan ve 570 Türkiye şampiyonu yetiştirirken, birbirinden değerli başarılara imza atarak bünyesinden şampiyon sporcular çıkardı. Geleceğin şampiyon sporcularını yetiştirmek adına farklı branşlarda spor kursları açarak buradan yeni şampiyonlar çıkarmaya çalışmaktadır. Osmangazi Belediyesi’nin düzenlediği yaz spor okullarında düzenlenen judo ve tekvando kurslarına katılan 92 minik kurs sonunda katılım belgelerini aldı. Minik öğrenciler sertifikalarını Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Bülent Hamdi Cingil’in elinden aldı.

Sertifika alan öğrencileri tebrik eden Cingil, “Bursa’nın en büyük, Türkiye’nin 5. büyük ilçe belediyesi olan Osmangazi Belediyemiz 56 ilden büyük olup, belediyecilik hizmetlerinin teknik ve hizmet yönünden üzerine düşen görevleri yerine getirmektedir. Bu hizmetleri halka ulaştırırken siz değerli gençlerimizi de asla unutmamaktadır. Yaz ve kış aylarında gençlerimize yönelik eğitici spor kursları düzenlemektedir. 10 bine yakın gencimiz 4 etapta yüzme sporuyla tanışırken, bugün ilk dönemini tamamladığımız judo ve tekvando kursumuzu başarıyla tamamlayan 92 öğrencimize sertifikalarını veriyoruz. Bu kurslar 3 devreden oluşacak ve yaklaşık 300 gencimizin judo ve tekvando eğitimi almasını sağlayacağız” dedi.

Judo ve tekvando kurslarında birinci dönem sona eriyor, ikinci dönem 24 Temmuz 11 Ağustos ortası, üçüncü dönem ise 14 Ağustos – 1 Eylül tarihleri ​​arasında yapılacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu