Haber

Fırat Üniversitesi Kadın Kolları Sınav Haftasında Öğrencilere Yemek Dağıtımı Yaptı

Fırat Üniversitesi Kadın Kolları, klasik üniversite kütüphanesinde sınava hazırlanan öğrencilere yemek ve pasta ikramına devam ediyor. Final sınavlarına hazırlanan öğrencilere kadın kollarının evlerinde hazırladığı yiyecekler ikram edildi.

Fırat Üniversitesi’nin (FÜ) öğrencilere yönelik faaliyetleri devam ediyor. Bu kapsamda FÜ Kadın Kolları, sınav haftalarında gelenek haline gelen yemek ve pasta ikramını öğrencilere tüm hızıyla sürdürüyor. Üniversite kütüphanesinde eğitim gören öğrencilere Kadın Kolları Başkanı Hülya Göktaş ve üyeler, kadın akademisyenler ve akademisyenlerin eşleri tarafından hazırlanan Elazığ yöresi lezzetleri başta olmak üzere pasta, börek, çorba ve yemekler ikram edildi. Öğrenciler ayrıca sınav öncesi bu özel etkinliğin kendilerine moral ve güç verdiğini belirterek Fırat Üniversitesi Kadın Kolları’na da teşekkür etti.

“Anne yemeğine hasret kalan öğrencileri sevindirmek istedik”

Fırat Üniversitesi Kadın Kolları Başkanı Hülya Göktaş, etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada, “Yine Kadın Kolları olarak kütüphanede öğrencilerimize bir sürpriz yapmak istedik. Bu etkinliği daha önceki yıllarda da yapmıştık. Öğrencilerimiz Mutluyuz, biz de çok mutluyuz. Çünkü öğrencilerimiz anne yemeklerine hasret kaldı. Biz de onları mutlu etmek için anne yapımı yemeklerimizi kütüphaneye getiriyoruz ve öğrencilerimize ikram ediyoruz” dedi.

“Çabalarınız için çok teşekkür ederim”

Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü öğrencisi Işık Sefa Doğan ise, “Etkinliği çok beğendik. Son hafta gerçekten hepimize umut verdi. Yemeklerin hepsi birbirinden leziz görünüyor. Çok teşekkür ederiz. Emeği geçenlere, sınavlarımız iyi gidiyor, bu yemekleri gördükten sonra daha da iyi geçeceklerini düşünüyorum, “Bu tür etkinliklerin ayda 1-2 kez yapılmasını istiyoruz” diye konuştu.

“Harikaydı çünkü evlerimizden uzaktaydık”

İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü öğrencisi Bolorzul Yadamsuren, “Bir yıl önce Moğolistan’dan geldim ve çok memnun kaldım. Bugün çok sınavım vardı ve yoğun bir gün geçirdim. Şu haberi aldım: Burada bir yemek etkinliği vardı. Çok mutluydum ve güzeldi çünkü evlerimizden uzaktaydık.” “Oldu” dedi.

Yazılım Mühendisliği Bölümü’nde öğrenim gören Oğuzhan Sanduvaç, “Fırat Üniversitesi Kadın Kolları Başkanlığı’na teşekkür ederiz. Özellikle son haftada bu yemekler doping etkisi yarattı. Üst düzey bir organizasyon ve sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi. devamına.” – ELAZIĞ

kemalpasa-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu