Ekonomi

Esnek ofis girişimi ile 9 milyon dolarlık yatırım aldı

Hamide HANGÜL

İhtiyaçlara yönelik geliştirdiği esnek çalışma ve ofis çözümleriyle iş hayatında yer alan segmentin lider markası Kolektif House, lokasyon ağını genişletmeye devam ediyor.

İstanbul’da Moda, Ferko Signature Levent ve A+live Ataşehir lokasyonlarını başarıyla hayata geçiren Kolektif House, Fonbulucu işbirliğiyle Ankara 1071 Ankara’daki ilk lokasyonunu açmak için gün sayıyor.

Kolektif House Kurucu Ortağı ve CEO’su Ahmet Onur, 2015 yılında ‘Sev, yarat, paylaş’ mottosuyla yola çıktıklarını hatırlattı. Bu yolda 1 kişiden 1.000 kişilik gruplara kadar startup ve kurumsal şirketlerin ofis çözümlerinin belirlenmesine stratejik bir bakış açısıyla yaklaştıklarını ve yeni nesil çalışma alanlarıyla iş hayatının geleceğine ışık tuttuklarını belirten Onur, şunları kaydetti: yatırımcılardan bugüne kadar 9 milyon dolar yatırım aldı.

Sektörün yüzde 20’sine sahibiz

Ahmet Onur sözlerini şöyle sürdürdü: “İstanbul ve diğer büyük şehirlerde yeni lokasyonlarımız ve kolektiflerimizle büyümeye devam ediyoruz. CBRE Türkiye’nin geçtiğimiz günlerde açıkladığı ‘Türkiye Hazır Ofis Pazarı 2023’ raporuna göre, en büyük kiralanabilir ofis alanına sahip segmentte açık orta pazar liderliğimizi koruyoruz.

Bu noktada toplam 80 bin metrekare alanda 5 binden fazla firmaya hizmet veriyoruz. Şu anda Türkiye’deki hazır ofislerin yaklaşık yüzde 20’sine sahibiz. Açacağımız yeni lokasyonlarla kısa sürede pazar payımızı yüzde 30’a çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

Verdikleri hizmetle firmalardan aylık 400 ile 7 bin 500 TL arası ödeme aldıklarını belirten Onur, “Hazır ofisler firmalar için büyük bir tasarruf. Çalışan memnuniyeti de artar.

Tam zamanlı işte kayıp anları olduğunu hepimiz biliyoruz. Teknolojiye aşina şirketler işimize daha yakın.” Firma olarak 12 ay boyunca fiyat belirlediklerini belirten Onur, “Yatırım değeri 1 milyar dolara ulaşan veya yatırımcı değeri 1 milyar doları bulan bir Unicorn girişimi olmaktansa, uzun ve meşakkatli bir yolculuğu simgeleyen ‘deve’ olmayı hedefliyoruz. Daha.”

İlk online satış platformu hizmet vermeye başladı

Ahmet Onur, teknolojiye yaptıkları yatırımların üyelerine lokasyonlarda benzersiz bir deneyim yaşattığını söyledi. Onur, “Teknoloji tabanlı hizmet sağlayıcı ve topluluk yönetim şirketi olma yolunda hızla ilerliyoruz. Yakın zamanda ilk çevrimiçi satış platformumuzu başlattık.

Böylece Gezgin ve Sanal Ofis üyeliklerinden toplantı odası paketlerine kadar geniş bir yelpazede esnek çalışan üyelik paketlerimizin e-ticaret entegrasyonunu hayata geçirdik ve dijital üyelik yönetimini çok daha kapsamlı hale getirdik. Kolektif Gate uygulamamız ile tüm lokasyonlarımızda tüm girişlerde, ofis ve toplantı salonlarında kartsız sisteme geçiş yaptık.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu