Ekonomi

Deutsche Bank anketi Bitcoin iyimserliğine şüphe düşürüyor

Investing.com – Alman bankasıile BitcoinKonuyla ilgili yapılan anketin sonuçları karamsar bir tabloyu ortaya çıkardı.

Deutsche Bank Araştırma anketine katılan yatırımcılar arasında Bitcoin’deki düşüşün devam edebileceği yönündeki görüşler öne çıktı. Ankete katılanların üçte biri Bitcoin’in yıl sonuna kadar 20.000 doların altına düşmesini bekliyor. Anketin diğer sonuçlarında katılımcıların %10’u Bitcoin’in yıl sonuna kadar 20.000 ile 40.000 dolar arasında kalacağını iddia ediyor. Öte yandan katılımcıların %25’i daha iyimser bir varsayımla Bitcoin’de 40.000 doların üzerinde bir toparlanma bekliyor.

Anket, Bitcoin’in yılın başındaki olumlu görünümünün ay sonuna doğru kötümser bir görünüme dönüşmesiyle geldi. Ankete ilişkin bir diğer detay ise Bitcoin iddiasıyla ilgili bölgesel bazda karışık duyguların olmasıydı. Euro Bölgesi katılımcıları Bitcoin hakkında biraz daha olumlu görüş belirtirken, ABD’li katılımcılar 2024 yılı için Bitcoin hakkında olumsuz görüşe sahip olan grubu oluşturarak kripto para biriminin 20.000 doların altına düşeceğini belirtti.

Bitcoin fiyatında son durum

Bitcoin, spot ETF’nin onaylanmasının ardından düşüşe geçerken dün kısa süreli bir düşüş ivmesiyle 38.547 dolara kadar geriledi. Bitcoin son 8 haftanın en düşük seviyesine ulaştıktan sonra kısmi alımlarla sabah saatlerinde 39.700 dolara kadar yükselebilirken, olumsuz görünümünü sürdürüyor.

InvestingPro ile Kârlı Yatırımın Keyfini Çıkarın!

Yatırımlarınıza değer katmanın en akıllı yolu InvestingPro’dan geçiyor! Borsa bilgilerinden uygun fiyatlara, sağlık koşullarından profesyonel çizelgelere kadar her şey burada. Artık seçtiğiniz planda %60’a varan indirimden yararlanabilirsiniz. Yıllık abonelik için INVTROZEL1A iki yıllık abonelik için INVTROZEL2 Bu kodlarla 31 Ocak’a kadar indirimlerden yararlanın.

kocakoy-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu