Haber

Destici, ‘Tito kalıntısı’ sözleri hatırlatılınca sert konuştu!

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Haberler.com stüdyolarında Haber Müdürü Olgun Kızıltepe ve Melis Yaşar’ın sorularını yanıtladı. Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş’a hitaben, “Adam Tito Hurdası”Destici, yaptığı açıklamayı ve bazı Balkan derneklerinin kendisine tepkisini hatırlatarak elini masaya vurarak konuştu.

“TITO BU MİLLETİN İNANCINI İFADE ETMEZ”

Destici, Tito’nun bu sözünden rahatsız olanları anlamadığını belirterek, “Tito zihniyeti nedir? Marksist, Lenist ve ateist bir anlayıştır. Bundan rahatsız olanlardan da rahatsızım. Kimseye yazıklar olsun. O zihniyet bu milleti tarif etmez. İnancı yorumlamaz. Bu milletin kültürü, dini, Tito kimdir bir zamanlar Tito Boşnak mı, Boşnaklar mı Balkan Türkleri mi rahatsız olur? Tito, 27 yıldır komünist bir rejime sahip, kimlikleri yok eden ve tıpkı Sovyet Rusya gibi Yugoslavya’yı tamamen kimliksizleştiren Marsist, Leninist karışık Sırp ve Hırvat melezidir. Demek istediğim, neden bundan rahatsız oluyor? onlar mı?”ifadelerini kullandı.

“BOSNA’LI KARDEŞLERİMİZLE KİMSE BİZE GİREMEZ”

Destici, kendisine tepki gösteren Balkan derneklerini de eleştirerek şunları söyledi: “Tepki verenler sanki bütün Balkan dernekleri ve Boşnaklar gibi. Bosna savaşı sürerken biz Şehit Muhsin Yazıcıoğlu ile cephedeydik. Bu derneğin liderlerinden birinin yazıları açık. BBP’nin geldiğini unutmadık. Bize yardım etti ve hatta o dönemde bize silah gönderdi.Biz cephedeydik.Boşnak “Kardeşlerimizle dostuz. Kimse aramıza giremez.”

“KONUŞANIN YÜZÜNÜ KARIŞTIRIRIM”

Ekrem Baş’a da tepki gösteren Destici, “Aslında aynı görüşte ve bunu teyit ediyor. Peki nereden aday oldu? PKK listesinden, HDP’den geçen yıl milletvekili seçildi. PKK’yı destekleyen, PKK ile yürüyen, PKK ile yürüyen birine sesleniyorum. PKK listesinden Balkan derneğinden milletvekili seçildi.” Soldan bazı kişiler dernek kurdular ve tepki gösterdiler. Ya Evlad-ı Fatihan olarak biliyor ve inanıyorsam, kendimden çok verdim ve bedelini orada ödedim. Türklük ve İslam adına. Bırakın bunları konuşayım, diyenlerle dalga geçerim. Ama PKK ile. “PKK listesinden silaha sarılmış, milletvekili olmuş ve halen PKK ile ittifak halinde olan birinin geri dönüp BBP Genel Başkanı’nı hedef alması yanlıştır.söz konusu.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu