Haber

Depremzedeler için Sırbistan ve Bosna Hersek’ten yardım tırları gönderildi

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Türkiye ve Suriye’deki afetzedeler için Sırbistan ve Bosna Hersek’ten hazırlanan yardım tırları Türkiye’ye doğru yola çıktı.

Sırbistan’da faaliyet gösteren vatandaşlar ve sivil toplum kuruluşlarının Türkiye’deki depremzedeler için topladığı ayni yardımları taşıyan TIR, Belgrad’dan Türkiye’ye gönderildi.

Türkiye’nin Belgrad Büyükelçisi Hami Aksoy, Twitter hesabından deprem bölgesine bir tırın daha yola çıktığını paylaşarak, “Dost Sırbistan halkına sonsuz teşekkürler.” sözünü kullandı.

Sırbistan’da Müslümanların yaşadığı Novi Pazar’da cuma namazının ardından Hasene Sosyal Yardımlaşma Derneği Türkiye ve Suriye’deki depremzedeler için yardım topladı.

Bosna Hersek’ten 4 yardım TIR’ı deprem bölgesine taşındı

Bosna Hersek’te faaliyet gösteren EMMAUS Uluslararası Dayanışma Forumu tarafından yapılan yazılı açıklamada, Türkiye’de deprem bölgesine 4 tırın daha yardım malzemesi gönderildiği belirtildi.

Daha önce 8 TIR’ın gönderildiğine değinilen açıklamada, yardımın bir an önce deprem bölgesine ulaştırılması için büyük bir özveriyle çalıştıkları ifade edildi.

Ayrıca Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’daki tarihi Başçarşı’da Türkiye’nin Saraybosna Büyükelçiliği Ticaret Müşavirinin desteğiyle kermes düzenlendi.

Çarşı yetkililerinden Yaşar Tufan, Türkiye ve Suriye’deki depremzedelere destek amacıyla çarşıyı açtıklarını ve Saraybosna halkının yoğun ilgi gösterdiğini söyledi.

Tufan, çarşıda toplanan paraların AFAD’ın banka hesabına yatırılacağını kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu