Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yurt dışında görev yapan doktorlara çağrı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yurt dışına giden doktorları Türkiye’ye dönmeye davet ettiği kamu spotu yayınlandı. Erdoğan, “Kıymetli kardeşim ‘Uluslararası Öncü Araştırmacılar’ programı kapsamında sizleri evinize ve ülkenize dönmeye davet ediyorum. Bilimsel çalışmalarınız için gerekli tüm imkanlar devletimiz tarafından sağlanacaktır. En kalbi selamlarımla.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2022’de ağır çalışma koşullarını iyileştirmek isteyen doktorlara, “Efendim doktorlar az para aldıkları için gidiyorlar. Giderlerse bırakın gitsinler. Buralar boş kalmaz.” Seçimlere 13 gün kala Erdoğan’ın hekimlere “Sizleri evinize, ülkenize dönmeye davet ediyorum” davetini içeren kamu spotu yayınlandı.

“BİLİMSEL ÇALIŞMALARINIZ İÇİN GEREKLİ TÜM OLANAKLAR DEVLETİMİZ TARAFINDAN SAĞLANACAKTIR”

Erdoğan, “Kıymetli kardeşim ‘Uluslararası Öncü Araştırmacılar’ programı kapsamında sizleri evinize ve ülkenize dönmeye davet ediyorum. Bilimsel çalışmalarınız için gerekli tüm imkanlar devletimiz tarafından sağlanacaktır. En kalbi selamlarımla.”

“BU ÜLKE İMKANSIZLIKLAR NEDENİYLE BİR ÇOK MADENİNİ KAYBEDİYOR”

Kamu spotunda şu ifadelere yer verildi:

“Bu ülke birçok cevherini imkansızlıklar yüzünden kaybetmiştir. Artık buna bir son vermenin ve yarım kalan hayallerimizi gerçekleştirmenin zamanıdır… 2018 yılında hayata geçirdiğimiz ‘Eve Dönüş Projeleri’ kapsamında 6.000 kişiyi geri kazandırdık. yabancı ülkelerde çalışan bilim adamlarını milletimize kazandırıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu