Ekonomi

Çelebi Bandırma Limanı Çalışmalarına Devam Ediyor

Çelebi Bandırma Limanı çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor

BALIKESİR – Sanayi ve dış ticaret firmalarının yoğunlaştığı, Marmara Bölgesi’nin güneyinde 268.348 m alan üzerinde yer alan Çelebi Bandırma Limanı; Kendi bölgesinin yanı sıra deniz, demiryolu ve karayolu ilişkileriyle İç Anadolu ve Ege bölgesindeki sanayicilere de hizmet vermektedir. Liman, yüksek elleçleme kapasitesi ve geniş depolama tesisleriyle müşterilerine maliyet avantajı sağlıyor.

Çelebi Limanı’na gelen kargolar arasında hububat, yem hammaddeleri, Etibor ve türevleri, yağlı tohumlar, asitler, yağ, melas, proje kargoları, cevher, konteynerler ve canlı hayvan ürünleri yer alıyor.

Limanın yıllık 4 milyon ton olan kapasitesi 2023 yılında 5 milyona çıkarken, yüzde 25’lik bir artış kaydedildi.

Çelebi Port’tan yapılan açıklamada, “Yenilikçi bir yönetim anlayışıyla yönetilen Çelebi Bandırma Limanı, her geçen gün yeni altyapı ve üstyapı yatırımlarını ekleyerek hizmet vermeye devam ediyor. Bilindiği üzere TCDD Bandırma Limanı’nın süresi boyunca İmtiyaz sözleşmesi imzalanmıştır. 36 yıllık işletme hakkı 18.05.2010 yılında yürürlüğe girmiştir.Çelebi Holding, Bandırma Limanı’nın özelleştirilmesi işlemini 177,5 milyon dolara kazanarak Çelebi Bandırma Uluslararası Liman İşletmeciliği A.Ş. olarak hizmet vermeye başlamıştır. Sonraki yıllarda limana dönüş yapan Çelebi Bandırma Limanı, 2010 yılında özelleştirilmesinden bu yana geçen 13 yıllık süreçte en büyük liman olmuştur.Yüksek iş hacmine ulaşmış olup, operasyonlarına hız kesmeden devam etmektedir.Hızlı ve kaliteli hizmet odaklı hizmet sunmaya devam etmektedir. Yeni vinç ve ekipmanları, yeni yatay depoları, çelik siloları ve profesyonel liman grubuyla müşteri memnuniyeti odaklı, Liman çalışanlarının refahı ve daha sosyal bir çalışma ortamı için adımlar atıyor “Çelebi Bandırma Limanı’nda işçi haklarında iyileştirmeler yapıldı, doğum günü, yemek ve toplu etkinliklerle çalışanların motivasyonunu artırmaya yönelik sosyal faaliyetler de devam ediyor.”

Mayıs 2023’te Çelebi Bandırma Limanı’nda göreve başlayan Genel Müdür Gürkan Bayır, yatırım ve çalışmaların hız kesmeden devam edeceğini belirterek, “Halkımıza en yeterli hizmeti sunarak her dönemde bir önceki dönemden daha iyi olmayı hedefliyoruz. Her geçen gün gelişen limanımızda profesyonel grubumuz ve ekipmanlarımız ile müşterilerimiz ve departman paydaşlarımıza, limanımızda elleçlenen yük çeşitliliğini arttırarak, onlara yeterli ve kaliteli hizmet sunarak farklı yük grupları ve müşteriler kazanmak bizim için çok değerlidir. Farklı taşıma modlarının operasyonlarımıza katılımını arttırmak amacıyla limanımızdaki demiryolu ağını etkin olarak kullanabileceğimiz operasyonlara kargo veriyoruz.Her zaman kolay ulaşılabilir, soru ve sorunlara cevap verebiliyoruz.Artarak ilerlemekteyiz. Müşterilerimize ve departman paydaşlarımıza hızlı yanıtlar vererek sunduğumuz hizmet kalitesiyle yenilikleri yakından takip etmeye ve kaliteli hizmet sunmaya devam edeceğiz. Çelebi Bandırma Limanı olarak büyük bir değişim yaşıyoruz. Çelebi Bandırma Limanı’ndaki tüm altyapı ve üstyapı yatırımlarını tamamen elden geçirdik. Tüm bakım ve onarımlarını hazırladık. Şu anda her kümede ve her yükte müşterilerimize hizmet vermeye hazırız. Müşteri kitlesine ulaşmak için tüm tanıtım ve pazarlama faaliyetlerine devam ediyoruz. Tüm işçileri motive etmek, herkesin moralini yükseltmek, limandaki onarım ve tahliye operasyonlarını en hızlı şekilde gerçekleştirmek için her şeyi yapmaya hazırız. “Bandırma limanında bu değişimi yaşamaktan son derece memnunuz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu