Haber

Avustralya’da askeri helikopter düştü, ABD ile ortak tatbikat durduruldu

ABD ile ortak tatbikat, Avustralya Savunma Kuvvetlerine (ADF) ait bir helikopterin Queensland eyaleti açıklarında okyanusa düşmesinin ardından durduruldu.

Reuters haber ajansının haberine göre, askeri helikopter dün geç saatlerde eyalet başkenti Brisbane’e yaklaşık 890 kilometre uzaklıktaki Hamilton Adası açıklarında suya inerken düştü. Helikopterde bulunan 4 kişinin hayatını kaybettiğinden korkuluyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Savunma Bakanı Richard Marles, “MRH-90” tipi helikopter için arama kurtarma operasyonu başlatıldığını duyurdu. “Talisman Sabre” tatbikatının direktörü Damian Hill de tatbikatın durdurulduğunu duyurdu.

30 BİNİ ÜZERİNDE KATILIMCI OLAN EGZERSİZ DURDURULDU

Hill, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ‘Talisma Sabre’ye katılan tüm katılımcıların, hangi ülkeden olursa olsun, ailelerine ulaşıp yaşananları anlatmaları için’ tatbikata ara verme kararı aldığını belirtti. Söz konusu tatbikat, 30 binden fazla askerin ve 11 ülkeden katılımcının katıldığı bir askeri tatbikattı. Çin’in ‘bölgenin askeri bağlamında güç ve birlik gösterisi’ olması amaçlanan tatbikat kapsamında, Çin’in çeşitli noktalarında havada ve karada bir dizi tatbikat ve tatbikat gerçekleştirildi. Avustralya. (DIŞ HABERLER)

ozvatanhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
evden eve nakliyat firmaları
Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu