Haber

Arnavutköy’de Hırsızlık: Ev ve Okul Soyuldu

ARNAVUTKÖY’de 2 hırsız önce bir eve girerek çaldıkları motosikletin üzerindeki cep telefonu, kredi kartı ve yüzüğü çaldı, ardından bir ilkokula girerek 200 bin lira değerinde tablet, bilgisayar ve televizyon çaldı. Çaldıkları eşyaları çevredeki esnafa satan hırsızlar yakalanırken, zanlıların okuldaki hırsızlık anları, çaldıkları kredi kartlarıyla akaryakıt istasyonunda alışveriş yaptıkları anlar güvenlik kameraları tarafından kaydedildi.

Arnavutköy’de motosiklet çalan iki hırsız, çaldıkları motosikletle Hadımköy Mahallesi’ndeki bir binada bulunan bir apartmana girerek ev sahiplerinin uykuda olduğu sırada evde bulunan yüzükleri ve banka kartlarını çaldı. Buradan ayrıldıktan sonra motosikletle dolaşmaya devam eden hırsızlar, bir benzin istasyonunda durarak çaldıkları kredi kartıyla motosiklete benzin aldı.

Zanlılar daha sonra Hadımköy’deki bir ilkokula girdi. Okuldaki yazıcı, tablet, televizyon ve bilgisayarları çalan hırsızlar, çaldıkları eşyaları ikinci el eşyaların çok düşük fiyatlara satıldığı bir dükkana sattı. Hırsızlar, girdikleri okulda çaldıkları ve yanlarında taşıyamadıkları bazı yazıcı ve bilgisayarları daha sonra alınmak üzere okul bahçesinin dışına bıraktı.

Bir gecede binlerce lira çalan hırsızları yakalamak için çalışma başlatan Arnavutköy İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği, iki hırsızı kısa sürede yakaladı. Hırsızların bir gecede çaldıkları tüm eşyalara el konularak okul ve çalındıkları daire sahiplerine teslim edildi.

Biri 22, diğerinin 13 kabahatten sabıka kaydı olduğu tespit edilen iki hırsız, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildikleri mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilirken, polisle birlikte benzin istasyonuna girdikleri anda cezaevine gönderildi. Çaldıkları motosiklet ve yine çaldıkları kredi kartıyla alışveriş yaptıkları anlar güvenlik kameraları tarafından kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu