Teknoloji

Apple’ın iPhone satışları beklentileri aştı: Gelirlerin genel durumunda düşüş yaşandı!

Apple Perşembe günü ikinci çeyrek kazançlarını açıkladı. Beklenenden daha olumlu gerçekleşen iPhone satışları nedeniyle Apple’ın satış ve gelir beklentilerini aştığı belirtildi.

“BEKLEDİĞİMİZDEN DAHA İYİ”

Apple CEO’su Tim Cook çeyrek “Beklediğimizden daha iyi” olarak tanımlanmıştır. Ancak Nasdaq’ın saporuna göre Apple’ın genel satışlarının üst üste ikinci çeyrekte düştüğü belirtildi.

Apple, çeyrek için bir yıl önceki 25.01 milyar dolardan artarak 24.16 milyar dolar net gelir bildirdi.

ELMA İŞLERİNİN ÇUBUKLARI BEKLENTİLERİ AŞTI

iPhone geliri 48.84 milyar $ ile 51.33 milyar $, Mac geliri 7.80 milyar $ ile 7.17 milyar $, iPad geliri 6.69 milyar $ ile 6.67 milyar $, diğer işler geliri 8.43 milyar $ 8.76 milyar $ ve Hizmetler geliri 20.97 milyar $’a karşılık 20.91 milyar $ oldu.

Apple’ın raporunda öne çıkan, önceki çeyreğe göre iPhone satışlarındaki artış oldu. IDC’nin iddiasına göre, şaşırtıcı bir şekilde, daha geniş akıllı telefon endüstrisi aynı dönemde yaklaşık %15 küçüldü.

iPhone gelirleri, son birkaç yıldır artefaktların düşmesini engelleyen modül düşüncesi ve tedarik zinciri sorunları nedeniyle çeyrekte %2 arttı. Apple’ın Mac ve iPad işinin de sorunsuz gitmediği ve modül sorunları nedeniyle her iki segmentin de beklenenden fazla gerilediği açıklandı.

 

KAYNAK: HABER7

haber-karpuzlu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu