Ekonomi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Dikimevi-Natoyolu Raylı Sistem Hattı için yapım ihalesi başlattı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), “Dikimevi-Natoyolu (Mamak) Raylı Sistem Hattı Yapım İşi” için ön yeterlilik başvurularının ardından ikinci etap imalat ihalesini duyurdu.

ABB’den yapılan açıklamaya göre, proje için Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ve Fransız Kalkınma Ajansı (AFD) ile kredi anlaşması imzalayan Büyükşehir Belediyesi, ön yeterliliğin ardından ikinci aşamaya geçti. proje için ihale yapıldı.

Bu kapsamda 9 Kasım’da ihale duyurusu yapılmış ve başvuruda bulunan 11 firmadan ön yeterlik koşullarını sağlayan 9 firma ihaleye davet edilmişti. İhalenin 2024 Ocak ayı sonunda sonuçlanması ve sözleşmenin Mart ayında imzalanması hedefleniyor.

EBRD kurallarına uygun olarak gerçekleştirilen ve ön yeterlilik şartlarını karşılayan ihaleye davet edilen firmalar şöyle:

“Cengiz İnşaat, Kalyon İnşaat, Kolin İnşaat, Makyol, Yapı Merkezi, Gülermak, Rönesans, Ağa – Özgün Ortaklığı ve Dillingham İnşaat.”

ABB Başkanı Mansur Yavaş, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, diğer metro hatlarının proje çalışmalarına hız kesmeden devam ettiklerini belirterek, ihale sürecinin internette devam ettiğini belirtti “https://s.ankara.bel.tr/files” /2023/11/14/cbd5cf088878104c9f4313106d5319d9.jpg” adresinden takip edilebileceğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu