Haber

AK Parti, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’nı seçim vaatlerini yerine getirmemekle eleştiriyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Nisan ayı toplantısının üçüncü oturumu, Meclis 1. Başkan Yardımcısı Zeynel Abidin başkanlığında Saraçhane’deki belediye binasında gerçekleştirildi.

Toplantıda konuşan AK Parti Küme Başkan Yardımcısı Mehmet Tevfik Göksu, İBB Başkanı’nın seçim öncesi vaatlerini yerine getirmediğini belirterek, “İBB çok sözler verdi. İstanbul.Eskiden 45 dakika olan bir yere gitmek 60 dakika sürüyor.630 kilometre metro yapacağım dedi ama bu rakama yetişemediği ortada.Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli ise AK’ye tepki gösterdi. Parti Kümelenmesi Başkan Yardımcısı Mehmet Tevfik Göksu, Hançerli’ye yaptığı açıklamada, “Tevfik belediye başkanı tek başına çıktığı televizyon programlarında çekim yapmakta özgür konuşuyor. Sadece İstanbul Büyükşehir Belediyesi değil, ilçe belediyeleri de engellendi. 8 ay imar komisyonunda oturmak zorunda kaldık.” dedi.

“SİZ BU ŞEHRE 21 BİN KEZ YALAN SÖYLEYEN BİR BELEDİYESİNİZ”

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun seçim öncesi vaatlerini yerine getiremeyeceğini söyledi;

“Toplu taşımada ilk aktarmayı ücretsiz yapacağız dediler. Şu anda toplu taşımada ilk aktarmayı ücretsiz yapan İstanbullu yok. İBB Başkanı 5 yılda 630 kilometre metro yapacaklarını söyledi, ama bu sayıya ulaşamadığı da ortada.Arkadaşlar siz bu şehre 21 bin kez anlatmış bir belediyesiniz.’Bin kişiyi işten attınız. Bunun nedeni sadece siyasi aidiyettir. Milletimizin CHP zihniyetinin İstanbul’da ve Türkiye’de kök salmasına izin vermeyeceğine inanıyorum.”

“SADECE İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, İLÇE BELEDİYELERİ YASAKTIR”

Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu’ya tepki göstererek, “Tevfik lider tek başına çıktığı televizyon programlarında özgürce konuşuyor. Sadece İstanbul Büyükşehir Belediyesi değil, ilçe belediyeleri de engellendi, oturmak zorunda kaldık. 8 aydır imar kurulunda.Sayın Cumhurbaşkanımız bir tabir kullanmış.İstanbulluların yetkilendirdiği ve ‘topal ördek’ diye seçilmiş lider yapmaya çalışıyorlar.Yapı kontrol sistemini önce kurup sonra değiştiren biz değiliz. Tereddütle baktığımız konut fiyatlarının ortasındaki 800 bin liralık farktan bugün İBB sorumlu değil, “Boş yerler alınca, oralara bina yapınca, yabancılar o arsaları sattığında ortada bir hayır yok. kentsel dönüşüm Bu ülkede kurumlar arasında uyum şartken bu hükümet neden 14 Mayıs’ta gidiyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu