Ekonomi

ABD ve Avrupa vadeli endekslerinde artış var

Yeni haftanın ilk gününde ABD ve Avrupa vadeli endekslerinde yükseliş var.

İsrail ile Hamas arasında Gazze’de yaşanan çatışmanın Orta Doğu’ya sıçrayacağı yönündeki korkular yatışırken, ABD ve Avrupa’daki şirketlerin bu hafta açıklanacak üçüncü çeyrek mali sonuçlarına ilişkin beklentiler endeksleri yukarı çekiyor.

Bu sabah vadeli işlemler Dow JonesSanayi Endeksi yüzde 0,15, S&P 500Vadeli işlemler endeksi yüzde 0,24 ve Nasdaq 100Vadeli işlemler endeksi yüzde 0,26 arttı.

S&P 500’de yer alan şirketlerin yüzde 30’u bu hafta mali sonuçlarını açıklayacak.

ayrıca Avrupa’da FTSE100Vadeli işlemler endeksi yüzde 0,03, FDAX yüzde 0,14 ve Eurostoxx 50 vadeli işlem endeksi yüzde 0,22 arttı.

Carson Group baş pazar stratejisti Ryan Detrick, “Umarım ekonomide olumlu güç görmeye devam ederiz ve onların ileride gördüklerini görürüz. Manşetler elbette korkutucu. Ancak temeller bizim için oldukça güçlü. Beklenenden daha iyi bir kazanç sezonu göreceğiz.” “söz konusu.

Yatırımcılar Perşembe günü ABD hakkında da bilgilendirilecek. gayri safi yurtiçi HasılaBu haftanın önemli ekonomik verileri de dahil olmak üzere hazırlanıyor. Şişirmekriter kişisel tüketim harcamaları Cuma günü açıklanacak. Yatırımcılar, bu raporların beklenenden güçlü çıkması halinde bu yıl başka bir faiz artırımının tamamen masadan kalkmayabileceğini düşünüyor.

Forex Haber Merkezi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu